zámek na klíč pro trezorové dveře

Zámek na klíč

Na trezorových dveřích je v základu jeden zámek na klíč s dvěma klíči. Za příplatek může na trezorových dveřích být druhý zámek na klíč nebo druhý zámek, například mechanický kombinační číselník nebo elektronický zámek. Zámek na klíč je nejlevnější z variant a je v základu. Na druhou stranu klíč musíte nosit s sebou a to může obtěžovat.


mechanický kombinační zámek na trezorových dveřích

Kombinační číselník

Druhá možnost zamykání trezorových dveří je mechanický kombinační číselník. K jeho otevření potřebujete pouze znát svých tajných šest dvojčísel. Kód se na kombinačním zámku nastavuje střídavým otáčením. Na první pohled se to může zdát složité, ale po několikáté je to velice pohodlné a oceníte tu skutečnost, že Vás neobtěžují dlouhé trezorové klíče.

elektronický zámek na trezorvých dveřích

Elektronický zámek

Další možnost je použití elektronického zámku na dveřích trezorové místnosti. Jedná se o nejdražší variantu, ale také o největší pohodlí, kdy jednoduše na klávesnici zadáte svůj šestimístný tajný kód. Dnešní kvalitní moderní zámky, které používáme, mají kromě otevření ještě mnoho dalších funkcí. Můžete tak například evidovat kdo a kdy vešel do místnosti, několik lidí může mít své vlastní tajné kódy, k otevření budou potřeba dva kódy

nebo například při špatném zadání zámek vyhlásí tichý alarm a mnoho dalšího.

elektronický zámek pro panickou místnost

Panická místnost

Elektronický zámek je výhodný pro trezorovou místnost, do které by jste chtěli mít možnost se zavřít, jednalo by se tedy o panickou místnost. Ve výrobě se použije jeden elektronický zámek s klasickou zadávací klávesnicí na dveřích a navíc se použije druhá klávesnice na dveřích uvnitř trezorové místnosti. Při tomto řešení vejdete do místnosti a zavřete za sebou. Útočník nebude znát tajný kód zámku a nedostane se dovnitř.